Väikeseõieline krüsanteem Foto: Marju Vitkar
Paljud püsililled on juba õitsemise lõpetanud, suvelilled närtsinud. Sügisel on omad värvid ja rõõmustavad taimed, mis aia elu pikendavad ja silmailu pakuvad.

Sügisistutusse sobivad erksavärvilised kanarbikud ja eerikad. Enamik eerikaid meie tingimustes järgmisel aastal uuele elule ei ärka. Kanarbikke piisavalt suurde kasti või peenrasse istutades ja neid happelise mullaga turgutades, on võimalik, et nad koos kevadega taas kasvama hakkavad.

Kanarbikule ja eerikale sobib rododendroni- või roosimuld. Nad pole väga nõudllikud ka valguse suhtes ning passivad kenasti juba pisut halle sügispäevi rõõmustama.
Kanarbik
Foto: Marju Vitkar
Krüsanteemid on imekaunid sügisesed õitsejad. Aianduspoodides on neid saadaval mitmetes suurustes ja värvivariatsioonides ning õisi kannavad nad vapralt korralike külmadeni. Aianduspoest ostetud väikese õiega krüsanteemipalli saab hea õnne korral ka üle talve hoida. Selleks tuleks ta kas maha istutada ja katta nagu roosi või keldrisse viia, kus teda talve läbi vähehaaval kasta. Mitmed tublid aednikud on suutnud nõnda talitades omale meetrise läbimõõduga krüsanteemipallid aeda kasvatada. 
Väikeseõieline krüsanteem
Foto: Marju Vitkar