Eriti viljakas õuna-aasta soosib talveks head tervist Foto: Lugeja foto
Õiget õunte koristusaega ei saa ette kirjutada, sest igal aastal on ilmastikust tingitud eripärasid. Liiga vara või liiga hilja korjamine mõjutab suuresti saagi kvaliteeti.

Enneaegu koristatud õunad on jumetud, tuimad ja aroomitud. Need ei ole hea maitsega ja närbuvad kiiresti.

Liiga hiljaks jäädes on aga õunu halb korjata, sest kui ühte võtad, variseb kümmekond oksalt maha. Kukkumismüksuga õunad säilivad lühikest aega.

Talisortidel vähendavad kauaks puule jäänud õunad puu talvekindlust.

Säilitatavaid õunu korjake ilusa ilmaga. Hoiule pange vaid täiesti terved viljad. Neil ei tohi olla vähimatki pitsitusjälge, seepärast korjake õunu kinnastes. Haarake vilja õrnalt, nii et sõrmed seda ei muljuks.

Korv vooderdage paberiga. Kasti pannes võtke iga õun välja ükshaaval, mitte mingil juhul ärge kummutage korvitäit kolinal kasti.

Suvisortide puhul kujuneb paratamatult nii, et õunu nopitakse enamasti maast, mitte puust. Eemaldades rikkalikul saagiaastal suuremaid õunu puust järk-järgult, kasvavad allesjäänud väiksemad viljad veel edasi.

Suvisortidel langeb koristus- ja tarbimisküpsus peaaegu ühele ning samale ajale, kestes augustist septembri lõpuni.

Sügissordid püüdke koristada septembri viimaseks dekaadiks, talisordid kuu lõpul. Oktoobris kannatavad puule jäänud viljad tuule, vihma, vahel ka rahe ja öökülmade läbi. Head jõuluõuna ei tasu neist loota.

Kuna talisordid on pika säilivusajaga ja neist saab ka paremaid hoidiseid, püüdke septembris tegelda just nendega.