---
Maapirni (Heliantus tuberosum) korjatakse septembri lõpus või oktoobris, kui lehed on närbunud. Uued mugulad võib panna samasse kohta, kus olid vanadki, kuid lisada veidi uut mulda.

Olge hoolikas ja võtke kõik mugulad üles, muidu hakkab muldajäänu kasvama, sest mugulad on külmakindlad. Saaki võib säilitada õues kuhjas, mis katta niiske turba või mullaga ja õlgedega - nii saate mugulaid ka talvel kätte. Sel moel võivad need säilida maikuuni.

Keldrisse pole neid soovitav panna, kuna seal nad mõne aja pärast närtsivad ja kaotavad kvaliteedis. Kui mugulad siiski keldrisse viia, panna nad niiske liiva sisse. Temperatuur ei tohi ületad pluss 5 kraadi. Soovi korral võib jätta mugulad kasvukohale ja katta õlgedega ning sealt vajadusel tarvilikus koguses üles kaevata.

See on üsna mugav variant, kuid siis ei ole aimugi, kui palju mugulaid veel on. Pealegi ei saa maad kaevata ja järgmiseks aastaks ette valmistada.

Pinnase ettevalmistamine

Enne kui maapinna üles kaevate, kaevake ja väetage pinnas ette uuel kasvukohal. Lisage veidi huumust tootvat ainet, näiteks komposti.

Maapirnid kasvavad paremini huumusrikkas, sügavalt kobestatud ja hästi väetatud mullas, kuid ka kõikidel teistel muldadel, kuid erinevate tulemustega. Savi- või liivamulla puhul lisage komposti, niidetud rohtu või sõnnikut.

Maapirnist saab valmistada maitsvaid suppe, wok-toite, üllatuslikke ja huvitavaid värskeid salateid.