Shutterstock
Pelargoonidel kulub seemnekülvist õitsemiseni umbes neli kuud, nii et praegu on nende külvamiseks viimane aeg.

Pelargoone on lihtne paljundada pistikutega, eeldusel muidugi, et on olemas emataimed, kust pistikuid võtta. Taimed võib ka ise seemnest kasvatada.

Kuna pelargooni seemned on võrdlemisi suured, siis nende hõredalt külvamine ei valmista erilisi raskusi. Külvake seemned 0,5 cm sügavusele.

Liialt sügava külvi korral ei jaksa taimehakatis end mullapinnale kasvatada, liialt mullapinnale külvates on oht, et seeme jääb kuivale ning ei saa idanemiseks vajalikku niiskust.

Külvi katmine peene liiva või perliidi kihiga takistab seen- ja bakterhaiguste levikut, samuti jaksavad taimehakatised end kergest materjalist läbi suruda.

Aednik Astrid Lepik soovitab hoida külvid parajalt niisked, vältides läbivettimist ja -kuivamist. "Niiskuse hoidmiseks asetage külvipotile peale plastist, klaasist või kilest kate. Õhutage külve igapäevaselt. Toatemperatuuril +20º...+24º C peaksid tõusmed ilmuma 7-10 päevaga," lausub ta.

Kui taimed on tärganud, tuleks eemaldada pealepandud kate. Idanemise ajal pole valgus oluline, kuid tõusmete ilmumisel peaksid taimed saama küllaldaselt valgust, et mitte välja venida. Hästi sobib lõunakülge avanev aknalaud, kuid vältida kõrvetavat päikest. Kasutades taimelampi, peaksid taimed saama ööpäevas 12-14 tundi valgust. Tõusmete ilmumise järel oleks hea, kui asetate taimed toatemperatuurist veidi jahedamasse (+15º...+17º C) kohta, nii ei veni taimed välja.

Pikeerige taimed eraldi pottidesse umbes kuu-pooleteise pärast, mil neil on 3-4 pärislehte.

Erinevalt külvimullastvalige neile nüüd toitaineterikas ning kobe ja vett hästiläbilaskev muld. Kui taimel on 5-6 pärislehte, siis tuleb neid pintseerida. See soodustab taime harunemist ja kompaktseks muutumist. Väetage taimi kord nädalas õitsvatele taimedele mõeldud väetiselahusega.

Kevadel tuleb taimi mõnda aega harjutada õuetingimustega.

Alaliselt võib taimed õue peenrasse või konteinerisse istutada siis, kui öökülmaoht on möödas.