Vermikuliiti kasutatakse ka kasvusubstraadi asendusena juhul kui taimed kasvavad vaid toitelahuse toel. Shutterstock
Kevadisel külvihooajal on aednikul kaks asendamatut abimeest. Suhteliselt sarnase nimetuse ja välimusega kotikeste sisu kasutatakse mõnevõrra erinevatel eesmärkidel.

Perliit on vulkaaniline kivim, mille veemahutatavus on 97,1%.

Sobib külvimulla koostisesse, seemnekülvide katmiseks, pistikute juurdumiseks, samuti köögiviljade ja lillesibulate talviseks säilitamiseks ning lillepottidesse drenaažiks. Perliiti on soovitav segada taimede kasvumullaga vahekorras 1:4. See parandab kasvusubstraadi struktuuri ja suurendab veemahutavust.

Luues mullas hea niiskus – ja õhurežiimi, vähendab see nii ala- kui ülekastmisest tingitud ohte.

Kui katame lillepottides mulla perliidiga, siis saame kompenseerida talvist valguse vähesust, kuna valgus peegeldub tagasi lumivalgelt perliidilt ja võimendab selle tegelikku tugevust.

Vermikuliit on kuumtöödeldud loodusliku päritoluga puhas savimineraal.

Sobib külvimulla koostisesse, seemnekülvide katmiseks, pistikute juurdumiseks, samuti köögiviljade ja lillesibulate talviseks säilitamiseks. Vermikuliit tuleb mullaga segada vahekorras 1:1. See parandab kasvusubstraadi struktuuri ja suurendab veemahutavust. Vermikuliit suudab endasse imada kuni 500 korda suurema koguse vett, on ülikerge, steriilne ja umbrohuvaba.

Vermikuliit sobib neutraalset kasvumulda vajavatele taimedele.

Allikas: Baltic Agro koduleht