Rauno Volmar
Kuressaare külje all asuvas aias on tiik, mis tõmbab kogu tähelepanu endale – nii suur ja uhke on see. Vee ääres püüab voogava kardinana pilku pilliroog, tekitades erilise õhustiku. Raamiks selle looduspildi kas või ära ja paneks seinale!

Tiigi äärde on rajatud püsilillepeenrad. Maakivide vahel on kollakasroheliste lehtedega roomav metsvits, mis õitsedes moodustab kauni erkkollase vaiba. Aed on veel nooruke, kahe-kolme aasta pärast saab näha juba hoopis lopsakamat paradiisiaiakest.

Suviti joovad Merle ja Valdek Poopuu puitterrassil hommikukohvi. Maja terrassilt avaneb vaade veepinnale, taamal paiknevale istekohale ning värvikirevatele taimedele. Aknalaual jäävad silma tarbeklaasist esemed, mida Merle kogub: reas on 23 vaasi, kaks kommikaussi, kuus kaussi ja üks alus komplektist Gondel. Õue on tõstetud toalilled: tääkliiliad, André flamingolilled, nii roosa kui ka punase õiega.

Merle lemmikuks on maja peaukse juures olev istumisnurk, kuna seal on soe ja tuulevaikne. Sissekäiku ilmestab potti istutatud tüvel fuksia, mille ilu tuleb aktsenttaimena hästi esile. Kena kompositsiooni moodustavad kollaseõielise peenraroosi sort ´Friesia´, valge täidisõieline roos, suvelilledest sinilobeelia ja lamav sanvitaalia.