Foto: Kirsi Lattu
Seemnekartuli ja maasika frigotaimede tellimuste vastuvõtmist alustanud Kuressaare Agricenter pakub sel aastal kohalikele aiandushuvilistele ka põnevaid uusi sorte.

Kuressaare Agricenteri agronoom-müüja Sirje Avingu ütles Saarte Häälele, et Jõgeva sordiaretuse instituudi aretistest on sel aastal pakkuda järgmised sordid: “Maret”, “Piret”, “Anti”, “Ants”, “Ando”, “Vigri” ja “Reet”. Instituudis kasvatatutest on saada veel ka “Varajane kollane”.

Paljude kartulikasvatajate poolt oodatud sündmuseks kujunev “Jõgeva kollase” tagasitulek leiab aset aga alles 2013. aastal. Samuti pole sel aastal veel müügile tulemas “Juku” seemet.

Tartumaal toodetud välismaa päritolu seemekartulist on sel aastal pakkuda teada-tuntud sordid nagu “Arielle”, “Red Baron”, “Fontane” ja “Impala”. Esmakordselt on võimalik tellida “Manitou” seemet, mida pakutakse viiekiloses kotis. “Manitou” üks ema on rahva hulgas populaarne kartulisort “Laura”.

Lisaks kartuliseemnele on Agricentris alanud ka juurdunud pistikute (20 nimetust) ja maasika frigotaimede tellimuste vastuvõtmine. Külmhoidlas hoitud frigotaimed alustavad saagi andmist 60. päeval pärast mahaistutamist, mis annab aiapidajale võimaluse saaki ajastada. Uutest sortidest on võimalus tellida maasikasorti nimega “Zumba”. Sirje Avingu sõnul on tegemist hästi varajase maasikaga, mis on väga populaarne ja hinnatud näiteks Rootsis.