Avokaado Shutteerstock
Avokaado on tuntud supervili, milles sisaldub palju inimese kehale vajalikku alustades vitamiinidest ja mineraalainetset, lõpetades antioksüdantidega.

Avokaado võrdlemisi tugev koor on viljale loomulikuks toitainete säilitamise kohaks, kaitseks kahjurite eest, samuti hoiab see eemal suure osa haigusi, kuna koorel on seentevastased omadused, mis vilja küpsedes küll tugevasti vähenevad.

Siiski pole eriti hea mõte selle vilja koort süüa. See ei maitse väga hästi ja on imeliku tekstuuriga, aga sellepärast ei maksa seda veel prügikasti lennutada – meie nahale mõjub selline vitamiinipomm imehästi!

Avokaadovilja kest on suurepärane pehme nahakoorija juba tekstuuri tõttu. Uhmerda see koos paari viilu avokaadoga ühtlaseks möksiks ja kanna aeglaste ringikujuliste liigutustega näole. Lase mõjuda kuni 20 minutit ja loputa hoolikalt. NB! Ära unusta vilja enne kasutamist korralikult pesta!

Mask mõjub hästi mitmel erineval tasandil:

• On vananemisvastase toimega
• Annab nahale loodusliku päikesekaitse
• Niisutab nahka
• Säästab keskkonda, kuna avokaado koor on sul niikuinii juba peale vilja söömist olemas ja ülejäägi saab alati kompostida.

Muide, avokaado aitab ka juba olemasolevate kortsude vastu. Seda nii näomaskina kasutades, kui ka siis, kui vilja tihti süüa. Kogu viljas sisalduvad õlid, vitamiinid, mineraalid ja antioksüdandid mõjuvad hästi nahale, juustele ja ainevahetusele.

Kirjuta kommentaaridesse kui tihti sina avokaadot sööd ja milleks koori kasutad!