Foto: Shutterstock
Ingver on üks tuntumaid aasiapäraste toitude maitsestajaid, kusjuures seda kasutatakse väga ohtrates kogustes. Kuidas aga kasutada ingverit siis, kui vürtsi ja võõramaist toitu väga ei armastata?

Tee maitsestajana - ingver sobib väga hästi maitsestama ükskõik millist musta või rohelist teed. Huvitava koosluse annab ka nurmenuku ja pärnaõiega. Viimastega koos peaks valmima üks tõeliselt kosutav jook lihtsama külmetushaiguse põdejale. Teele saab lisada nii kuivatatud kui ka värsket ingverit, kusjuures värsket on lihtsam oma maitse järgi doseerida. Teele lisamiseks on kõige lihtsam värske ingver õhukeselt viilutada või hakkida ja lihtsalt lisada teekannu sõelale tavapärase teesegu hulka. Mida kauem tõmmata lasta, seda vürtsikam saab tulemus.

Moosi sees - ingver sobib kokku õunte ja pirnidega, rosinate ja kaneeliga. Üllatusena annab ta väga nauditava koosluse ka näiteks kibuvitsamarjadega. Keedise sisse võib ingverit lisada riivituna või peenelt hakituna kuumutamise lõppfaasis. Silmas tuleb pidada, et suuremad tükid on tuliselt vürtsikad ka peale purkipanemist. Katsetada tasub erinevaid kooslusi - magusad hoidised muutuvad sõna otseses mõttes särtsakamaks!

Soolastes hoidistes - suupärased kooslused on ingveri, paprika, tomati ja küüslaugu vahel. Hoidistamisel võib teda maitsejärgi lisada igasugustesse nimetatud komponente sisaldavatesse hoidistesse. Väga hea tulemuse annab ingver hapukapsaste ja kõrvitsasalati sees - viimased muutuvad kiiresti moodsa perenaise traditsioonilise jõululaua hitiks.

Hakklihatoitudes - sinna sobib ingver igas olekus ja isegi nii loomulikult, et ka paljudes suurtootjate valmistatud hakkliha maitseainesegudes on sutsuke ingverit juba sisse pandud. Särtsaka tulemuse annab riivitud ingver nii kotletitaignas, pika poisi sees kui ka kapsarullitäidises või hoopiski kartulivormis. Katsetamisrõõmu peaks jätkuma sama palju kui on perenaisel fantaasiat.
Vähetähtis pole ka see, et ingveri tarbimine talvisel ajal toetab tervist samaväärselt tšillipaprika ja küüslauguga.