Foto: Pixaby.com
Lugeja küsib: Tellisin endale tulbi- ja nartsissisibulad. Palun andke nõu, kas pean taimed ette ajatama või kuidas pean toimima, et nad kevadel õues peenral õitsema hakkaksid?

Selleks, et tulbid-nartsissid kevadel peenral õitsema hakkaksid, tuleks nad ideaalis ikkagi sügisel mulda panna. Siis püsib taimede loomulik elurütm ning nad on terved ja tugevad.

Kui vahel juhtub, et sibulad jäävad sügisel mulda pistmata - kas läks lihtsalt meelest, talv saabus ootamatult vara või tellitud sibulad liiga hilja - tuleks sibulad istutada esimesel võimalusel niiskesse mulda ja tõsta juurduma jahedasse kohta, garaaži või keldrisse. Parim temperatuur selleks on +5-10°C.

Võite hoida sibulaid pimedas, kuni nad tärkama hakkavad, kuid seejärel tuleb taimed tõsta juba võimalikult valgesse kasvukohta ning käsitleda neid kui ajatussibulaid, mille võib järgmisel sügisel pärast potis loomuliku kasvutsükli läbimist juba aeda peenrale istutada.

Foto: Pixabay.com

Kui sibulaid pole kuidagi võimalik potti panna, hoidke neid võimalikult jahedas, näiteks külmkapis (kuid kindlasti mitte sügavkülmas) ja istutage maha esimesel võimalusel.

Kui sibulad on selleks ajaks veel eluvõimelised, võib neist tärgata igati arvestatav taim, kuid esimesel aastal õitseb see tõenäoliselt hiljem ja tagasihoidlikumalt.