Foto: Pixabay.com
Tšilliseemned on veel viimane aega mulda pista. Ajakiri BBC Gardeners World jagab nõuandeid, kuidas kasvatada maksimaalselt vürtsikaid ja heade sordiomadustega vilju.
  • Tšillidele lisab vürtsi ja maitset päike! Kasvatage neid kindlasti kasvuhoone kõige päikesepaistelisemas nurgas, avamaalt pole nii head tulemust loota. Paljude sortide puhul sobivad ideaalselt ka akanalauad, kuid ka siis mõelge kindlasti sellele, millisel aknalaual on kõige rohkem päikest ja soojust.
  • Pange seemned mulda võimalikult vara. Tulisemad sordid kasvavad reeglina ka kauem ja tahavad saada pikemat ettekasvatamist - praegu on veel viimane aeg külvata.
  • Taimede härimine lisab vürtsi. Väga huvitav mõte, ent samas ka loogiline. Kui taimi häirida, näpistada siit-sealt ära mõni leht või õis, muutuvad tšillid vürtsikamaks. Nii kaitseb taim end looduses erinevate kahjurite eest, kes võiks tahta tema kallal maiustada.
  • Väetage taimi vaid selleks ette nähtud väetisega. Tsillitaimedele on olemas oma väetis, kasutada võib ka tomatile või paprikale mõeldud väetist. Kuid üldiselt - pisut näljased taimed annavad küll nigela, ent palju vürtsikama saagi!
  • Väike läbikuivamine tagab vürtsika tulemuse. Laske mullal enne kastmist peaaegu läbi kuivada - tõsi ta on, taimede üldtervisele see taas hästi ei mõju, aga tšillitaim taastub vähesest põuas ideaalselt. Arvestada tuleb, et vilju pole seda tehnikat kasutades loota maksimaalselt, ent nende teravus on katsetamist väärt!