Tups-rohtliilia/Chlorophytum comosum Foto: Vallo Kruuser
Toataimed toodavad ka hapnikku ja imavad endasse kahjulikke aineid ning tegelikult puhastavad kõik lilled õhku.

Taimed imevad õhusaaste endasse lehtede pinnal olevate mikroskoopiliste aukude ehk õhupilude kaudu ning ”söövad” meie hingamisõhust kahjulikud ained ära. Mida kuivem on õhk ruumis, seda rohkem levib selles ka mikrobaktereid.

Suurem hulk taimi ruumis tõstab õhuniiskuse taset, mille tagajärjel õhu mikrobakterite suhteline arv väheneb ja seeläbi me saame parandada oluliselt õhukvaliteeti.

Näiteks vähendab üksainus täiskasvanud rohtliilia mürkainesisaldust õhus kuue tunniga poole võrra ja ööpäevas 85%. Normaalsuurusega kodus piisab 3-5 rohtliiliast, et õhk püsiks puhas.

Tuntuimaks ja üheks vähenõudlikumaks õhipuhastajatest taimede seas on tupsrohtliiliad. See on tuntud köögitaim, kes saab hakkama ka gaasipliidiga kaasnevate õhumuredega. Samuti on head õhupuhastajad sõnajalad, aga nad vajavad tupsliiliatest märksa suuremat hoolt ja ei sobi ei kööki ega kokku iga inimesega.

Veel tasub kodus kasvatada kuldviljakpalmi, diffenbahiat, tõlvlehikut ja luuderohtu. Head õhupuhastajad on ka filodendronid ja tääkliiliad. 

Mürgistest gaasidest puhastavad õhku bambus, banaan ja gerbera.