Tallinna Botaanikaaeda rajati Meelte aed, mille läbivaks teemaks on elu. Sellesse sisenedes oleks justkui jõudnud teatrisse, siin tasub sulgeda silmad ja tunnetada taimede tekstuuri ja lõhnatulva. Aia taimevaliku on teinud botaanikaaia vanemaednik ja Meelte aia kuraator Ave Visnapuu, igapäevaselt hoolitseb taimede eest aednik Tiina Marjapuu.

Esimesena astub püünele siniste õitega harilik kurgirohi (Borago officinalis), tegemist on karedate lehtedega üheaastase taimega. Lehed torkavad, selle tõttu jäävad näpuotsad pärast puudutamist surisema. Kurgirohi tõmbab tänu oma pikale õitseajale ja heale lõhnale ligi mesimummusid. Taim õitseb väga pikalt, aprillist septembrini ja värsketel lehtedel on selle aja jooksul mõnus kurgi lõhn ja maitse.

Kaunilt uhkeldab siin Süüria haavarohi (Sideritis syriaca) oma karvaste lehtedega. “Oli suur üllatus, et need meil talvituvad,” lausub botaanikaaia aednik Tiina Marjapuu.

Pehmes kuues istub tõstetud peenral karvast saba meenutavate õisikutega jänesesaba (Lagurus ovatus). Lisaks õisikule on karvased ka taime helerohelised lehed. Tegemist on üheaastase kõrrelisega, mida võib külvata mais avamaale. “Taimed on pika vinnaga. Seetõttu on parem seda varakevadel ette kasvatada,” selgitab Tiina. “Kuid kõrrelisena peenras on jänesesaba väga ilus.”