Tšillid igale maitsele. Pildil on ka hetkel maailma tulisemaks tšillisordiks hinnatud 'Carolina Reaper' (vasakult lugedes ülemises reas kuues, väikese 'Thai Hot' kauna kõrval). Birgit Püve
​“Meie tšillid on ikka kõvasti kärtsumad kui need, mis poes müügil,” ütleb Metste aiandustalu noorperenaine Katrin Pärn, kelle tšilli­kollekt­sioonis oli sel suvel neid põrgulisi juba tublisti üle saja nimetuse.
Öösel oli Pärnumaa kagunurgas Kärsu külas esimene tugevam öökülm. Keskhommikul on õues vaid mõni soojakraad. Külm poeb naha vahele. Aga kohe läheb soojaks. Võiks öelda, et lausa põletavalt kuumaks, sest siseneme tšillidžunglisse. Kuigi käes on juba oktoobri keskpaik, on tšillide kollektsioonimajas kõik veel kosutavalt lopsakas. Kasvuhoone keskel köeb Bullerjan, mis teeb nii taimedel kui inimestel olemise mõnusaks. Laudadel on mitmes reas mahukad potid. Liike-sorte ja kohalikke hübriide on siin kokku 126, taimi paarisaja ringis. Kolmes kasvuhoones on kokku aga üle 700 taime. Tšillidega toimetavad talus Katrin ja tema ema Vaike, mehed löövad kaasa siis kui vaja, näiteks aitavad öösiti ahju kütta.