Putukate söömine tänavatoidufestivalil Foto: Andres Putting
Maailma 7,5 miljardist inimesest sööb igapäevaselt putukaid umbes 2 miljardit inimest. Kuna 2025. aastaks kasvab maailmarahvastik 9 miljardi inimeseni, siis tekib küsimus, kas kõikidele jätkub piisavalt toitu, sealhulgas liha.

Loomse valgu puuduse kompenseerimiseks on ainuke võimalus putukad.

Täna leiab Loodusmuuseumis kell 18 aset Öökulli akadeemia märtsikuu viimane loeng. Millised on vastused küsimustele, kas putukad on tulevikutoit ning kas putukate söömine on paratamatu? Millised on söödavad putukad ning kuidas neid kasvatada?

Ettevõtja Erlend Sild on alustanud maailmamuutvat start-up’i: BugBox arendab tehnoloogiat, mis võimaldab söödavate putukate suuremahulist kasvatamist automatiseeritud meetodil. BugBox võitis eelmisel aastal oma ideega Euroopa suurima rohetehnoloogia ettevõtete kohaliku konkursi Climate-Launchpad.

Järgmine Öökulli akadeemia toimub 6. aprillil kell 18 ning siis on külas entomoloog Aare Lindtiga oma loenguga „Nähtavaid ja nähtamatuid liblikaid“. Öökulli akadeemias osalemiseks ei ole vajalik eelnev registreerimine, osaleda saab muuseumipiletiga.

Taas on hea üle korrata põhitõed looduse kohta. Tallinna vanalinnas asuv Eesti Loodusmuuseum ootab loodusega tutvuma nii suuri kui väikeseid.