Paviljon "Käbi" Luua Metsanduskool
Otsige inspiratsiooni loodusest, kui mõlgutate mõtteid aiapaviljoni, väikese vaatetorni või lastele mänguonni rajamisest. Rõuge Ööbikuorgu sobib "Pesapuu" ülihästi, samuti harmoneerub loodusega paviljon "Käbi" Luua arboreetumis.

Luua arboreetumi Kaug-Ida osakonnas saab jalgu puhata pargipaviljonis "Käbi."

Tegemist on lehisekäbist inspireeritud, lõigatud tipuga vormiga ning liimpuitdetailidest koosneva paviljoniga.

Projekti autorid Eigo Tarkin ja Liis Moor Tallinna Tehnikaülikooli Tartu Kolledžist on näinud ette võimaluse ronida üles mööda seina. Katus on kasutatav vaateplatvormina.

Põneva maastikuelemendina mõjub Rõuge Ööbikuorus asuv "Pesapuu", mis on Võrumaa kõige kõrgem ning omanäolisem vaatetorn.

Torn on pilkupüüdev ka öösel, kui süttivad vaateplatvorme ja "kuldmuna" valgustavad tuled. Idee autor on arhitekt Karmo Tõra.

"Kui keegi küsiks, kuhu lastega Lõuna-Eestis minna, siis mindagu Rõuge vaatetorni ja kohvikusse Suur Muna Haanjas," sõnab Kaisa Hansson.

Kaisa on torni tipus käinud iga ilmaga. Eks ikka suvel selge ilmaga on vaade eriti selge ja maaliline. "Vapustavalt mõnus. See on justkui Navitrolla pilt in reality. Ja tingimata käidagu ka teise korruse diskokempsus! Võromaal aigu om," lisab ta.