Black Cherry Foto: Astrid Lepik
Tavaline tomat on ikka punane ja ümara kujuga. Kuid seemnelettidelt leiab ka iseäraliku värvi või kujuga tomati seemneid, mis nende kasvatamise põnevamaks muudab.

* `Black Cherry`on varajane, kõrgekasvuline sort, mis sobib kasvatamiseks rõdul, talveaias või kasvuhoones. Vili on ümmargune, väike ja väga maitsev, kaalub 15-20 grammi. Taim ei vaja toestamist ja kärpimist. Väikesed tomatid sobivad nii salatisse kui roogade kaunistamiseks.

* `Purple Calabash` on keskmiselt varajane, kõrgekasvuline (indeterminantne) sort. Ebatavalise värvusega viljad on maitsvad ning kaaluvad 150-170 grammi. Tumedates viljades on lükopeenisisaldus tunduvalt suurem, kui punastes. 

* `Noire de Crimée` on maitsvate ja tumedate, 170-180 grammi kaaluvate viljadega sort. Taimed on kõrge kasvuga. 

* Väikeseid pirne meenutavad tomatid `Yellow pearshaped` ja `Radana` on keskhilised, indeterminantsed sordid. Väga hea maitsega viljad on väikesed, kaaluga 15-20 grammi. Sobivad kasvatamiseks nii rõdul kui kilekasvuhoones.

* `San Marzano`on indeterminantne (taime kõrgus 1,5-1,8 m) ja keskvarajane sort. Hea maitsega viljad on piklikud, kaaluga 90-110 grammi. Sobivad nii värskelt tarbimiseks, konserveerimiseks kui mahla valmistamiseks.

* Sordil `Red Pear`on suured, pirnikujulised ja ribilised viljad, kaaluga 200-250 grammi. Tegemist on keskvarajase ja kõrgekasvulise sordiga. Maitsvad viljad sobivad nii värskelt tarbimiseks kui mahlaks ja kastmetesse.