Foto: Kaader videost
Miks lasta oma surnukeha matta puust kirstus, selle asemel, et teha seda munakujulises, aegamisi biolagunevas kott-kapslis ning kasvatada maapinnas kõdunedes üles üks puu.

Loodussõbraliku ja biolaguneva „pakendi“, mida kutsutakse Capsula Mundiks ning millesse mahutatakse inimese looteasendisse painutatud surnukeha, väljamõtlejateks on Itaalia kunstnikud Anna Citelli ja Raoul Bretzel. Selle asemel, et kirstu tarvis puu maha saagida, võid lasta oma maistel jäänustel hoopis uue puu kasvatada, väidavad meetodi leiutajad.

Selleks tuleks aastakümneid enne surma sulle meeldiva puu seeme välja valida ning idanema panna – et surma hetkeks oleks väike puu juba olemas. Kui puu kasvada ei jõua, sobib kasutada ka seeme.

Seejärel, kui sinu surnukeha on pärast sellest hinge lahkumist kott-kapslisse paigutatud ja maapinda maetud, istutatakse muna peale puu (või pannakse mulda seeme). Ja nii see seal siis kasvab, saades eluks vajalikke toitaineid sinu surnukehast.

Citelli ja Bretzel loodavad, et kui nende leiutis populaarseks muutub, näevad surnuaiad varsti ristimere asemel välja nagu mets, kus iga puu tähistab ja meenutab üht inimest.

Tuhastatud surnukehadest järele jäänud tuha ja lemmikloomade matmiseks pakuvad nad väiksemaid kott-kaplseid, mille peale saab samuti puu istutada.

Ajaloost on teada, et tegelikult on sel moel on inimesi maetud juba ammu. Näiteks põimuvad Rhode Islandi asustaja Roger Williamsi ja tema kaasa Mary Saylesi maiste jäänuste ümber apelsinipuu juured.

Kui sul Capsula Mundi vastu huvi tekkis, saad selle endale tellida Amazonist.