Kauni ebaküdoonia sordi ´Alba´ viljad on rohelise värvuse ja keskmise suurusega. Ogasid on suhteliselt vähe. Ahti Tiirmaa
Kevadel kaunistavad aeda ebaküdoonia valge või punane õitevaht, sügisel aga liigile iseloomulikult hapud ja vitamiinirikkad viljad. Selles põhjamaa sidrunis on õuntest kolm kuni neli korda rohkem C-vitamiini.

Hiina ja Jaapani mägedest pärit ebaküdoonia jõudis Euroopas laiemasse kasutusse alles XVIII sajandil, osutudes tõeliseks vitamiinipommiks. Ebaküdoonia viljad sisaldavad lisaks C-vitamiinile pektiinainet, bioloogiliselt aktiivseid ühendeid ja mikroelemente. Seemned sisaldavad joodi. Ebaküdoonia on rahvameditsiinis tuntud kui mitme haiguse leevendaja, alandades veresuhkru taset, hoides kontrolli all veresoonte lupjumist ning ravides põletusi ja põletikke.

Ebaküdooniat kasutatakse haljastuses puu- ja põõsarühmades. Harmoneerub hästi kukerpuu, kuldsõstra ja viirpuuga. Rühma sobitades on soovitatav jätta vahekauguseks 0,8–1 meetrit. Efektsena mõjuvad põõsad ka vabakujulise hekina. Ebaküdoonia oma madala kasvu, rikkalikult õitsvate ilusate õite ja kollaste viljadega moodustab väärtusliku ja kauni heki. Isegi veidi ohtliku, sest võrsed on ogadega. Lisaks mõjub ebaküdoonia aiakujunduses efektselt klumpidena. Ilusa tulemuse saate, kui istutate paaritu arvu põõsaid.