Kadri Tramm SVEN ARBET
Kui läksin mai keskel aiandisse suvelilli hankima, olid kasvuhooned juba tühjaks ostetud. “Oleksite pidanud tulema enne emadepäeva. Aga midagi ehk veel leiate,” naeris müüja.

Suur soojalaine lubas aiapidajad varakult peenramaale ja tõi nad aianditesse taimi ostma tavalisest varem. Ja osteti pea kõike – suvelilledest okaspuudeni. Kärudel polnud mitte üks ega kaks taime, vaid kümneid.

Eestlaste kodukaunistamise tuhin on saanud täiesti enneolematu hoo. Olgu maal või linnas, tahame end rohelusega ümbritseda. Korterirõdu võib ju olla väike, kuid mingi taimeke, ehk isegi tomat või maitsetaimeriiul mahub sinna ikka. Terrassidel saab juba laiutada suuremate amplite ja taimedega.

Suur sagimine ja pärimine käib ka sotsiaalmeedia aiandusgruppides. Iial varem pole ma märganud sellist küsimuste ja fotode laviini kui tänavu. Mis taim see on? Kuidas teda kasvatada? Miks mu tomatilehed krimpsu tõmbavad või kurgid kärbuvad? Kas sellest elupuust saab veel asja? Miks mu õunapuu õied närbuvad? Jne, jne. Aiasõbrad on lahked vastama ja abistama, kõikide küsimuste vastuseks leidub alati hüva nõu.

Eriti uhked on meie aiapidajate kasvuhooned, olgu need siis pisut kohendatud või vastvalminud. Mõned pole pelgalt taimemajad, vaid suisa puhkenurgad ja mõnusad istumiskohad.

Maakodu kutsub kõiki aiapidajaid osalema kauni kasvuhoone konkursil. Täpsema info selle kohta leiate allpoolt. Olge kärmed pilte tegema ja meile saatma!

Ilusat suve!
Maakodu peatoimetaja