Kristel Kirss
Jooksen igal õhtul pärast tööpäeva aeda. Olen õhinas nagu laps, kibelen vaatama, kas kurkide kasvulavas on kõik korras ja kas suvikõrvits ikka edeneb. Õnneks ei ole veel ühelgi õhtul pettuma pidanud. Kasvatan esimest aastat õisuba, mis on vähenõudlik ning peaks meid rõõmustama uhkete säravpunaste õitega. Pikkust lubati seemnepakendil 2–4 meetrit.

Kui poes kõrgete taimetugede hindu vaadata, võib minestusse langeda. Igal juhul oli selgus kohe majas – tuleb ise midagi välja mõelda. Sõbrannalt saadud vanadest aknatrellidest sai pärast rauasae kasutamist suveliaanile tugev ronimisredel. Oi, kuidas oale meeldib end selle ümber kerida! Seda on tore vaadata!

Olen kodusid külastades vaimustunud inimestest, kes puuduses olles leiutavad tõeliselt originaalseid tarbeasju ja esemeid. Nutikad ei ohi, vaid tegutsevad. Ja kui ei osata, siis leitakse üles koolitused selleks, et midagi ära teha. Sellise tegevuse tulemusena sünnivad omanäolised kodud. Meie juulinumbri lugejamäng teemal "mille üle olen uhke" tõestas taas seda, et meie rahvas on leidlik, töökas ja andekas. Laekunud töödest pilte ei taha me vaid enda teada hoida. Varuge veidi kannatust – ülevaatliku galerii toome teieni oma septembrinumbris.

Loe ka lugejakirju!