Foto: Taavi Arus
Talveks on iseäranis sobiv valida omale linasest riidest voodi- ja ööpesu, sest linase materjali eriliseks omaduseks on sobiva kehatemperatuuri hoidmine – suvel on meeldivalt jahe ja talvel mõnusalt soe.

Linane riie imab hästi niiskust, ei aja sind higistama ja on ääretult vastupidav. Linast riiet valmistatakse lina taimest, mida peetakse üheks vanimaks kultuurtaimeks – Lääne-Euroopas valmistati linast riiet juba 3400 aastat enne meie ajaarvamise algust.

Linane riie on eestlastele omane ja kodune materjal, aga linaseid riideid armastati ka näiteks muistses Egiptuses, kus linast riiet kasutati nii vaaraode kui kõrgklassi naiste garderoobis. Eestlaste seas on linasest kangast tehtud särgid ja püksid olnud au sees rahvarõivastena ja loomulikult on linane materjal jõudnud ka tänapäevasesse moodi – Prantsuse Riviera stiilis hästi istuv linane ülikond või õhuline linasest kleit on palaval suvel väga hea valik, sest linane materjal on seljas mõnus olenemata aastaajast.

Linane voodi- ja ööpesu on hea viis luua magamistoas talviselt romantilist atmosfääri ning linased lauakatted kaunistavad igat koosviibimist. Nostalgiliselt pidulikud pitsid ja satsid lisavad linasele voodipesule luksust ja elegantsi ning linased tooted on alati ka ilus ja väärikas kingitus.

Seega, miks valida just linane voodipesu?

  • Linane materjal hoiab hästi kehatemperatuuri, talvel pakub soojust ja suvel kaitseb palavuse eest.
  • Linane kangas imab hästi niiskust.
  • Linane materjal on naturaalne.
  • Linased tooted on vastupidavad ja kestavad kaua.

Allikas: Textelle.ee