Shutterstock
Kõige populaarsemad teemad lugejate hulgas on teie ees!

FOTO: Allan Mehik
Rästikud on juba üleval ning liikvel, kuid seni on esimesed kontaktid inimeste ja madude vahel mürgistusteabekeskuse andmetel veel õnnelikult lõppenud.

Loe edasi...
Foto: Shutterstock
Kohvipaksul on kümneid kui mitte sadu kasutamisviise - üks kasulikum ja looduslähedasem kui teine. Seda polnud me aga enne kuulnud, et kohvipaksuga saab ka sääski tõrjuda.

Loe edasi ...
Foto: Kaader videost
Vahel kipub vannituppa - seinaplaatidele, kraanikausile jm - tekkima inetu hallituskiht, mille eemaldamine võib ootamatult tülikaks osutuda. Pakume sulle hallitusega võitlemiseks ühe lihtsa, kuid tõhusa mooduse.

Loe edasi ...
Lehetäid
Shutterstock
Lehetäid toituvad taimemahlast, samal ajal eritavad nad taimedesse mürkaineid, mille tulemusena lehed keerduvad.

Kahjustus võib olla nii massiivne, et taimed hukkuvad.

Loe edasi ...
Shutterstock
Kõik on lapsepõlves maganud küüslaugust keedega või riputanud seda nina lähedale. Nii raviti suurematsorti nohu. Tuleb välja, et küüslaugust sünnib kasu ka ilma nohuta.

Loe edasi ...
Mullamutt
Shutterstock
Aiapidaja vihatuim kaaslane on kindlasti väike armas loomake – mutt. Märkimisväärne on selle juures, et muti sooritatud kahju piirdub vaid muru rikkumisega. Jutud sellest, kuidas mutt sööb ära lillesibulad või hävitab taimede juured, ei vasta tõele. Sellist pandust teeb siiski hoopis vesirott. Kevadel on mutid eriti aktiivsed. Ka sellel aastal ähvardab ilusast murust saada igas teises aias ärritav songermaa.

Loe edasi ...
Foto: Raivo Tasso
Pühapäeval tabas roosisõpru ehmatav teade — viie aasta eest hävingust pääsenud Põltsamaa roosiaia saatus on taas kaalukausil ning riik soovib haruldase pargirooside kollektsiooni välja juurimist, et maa müüki paana.

Loe edasi ...
Pilt on illustreeriv.
Shutterstock
Igal aastal avaldatakse Ameerikas tarbitavate viljade kohta tehtud uuringute tulemused
,
et inimesed saaksid teadlikemate valikute tegemisel sellest nimekirjast juhinduda. Kuna mõningad puu-ja köögiviljad võivad jõuda täpselt samadest kasvandustest ka meie poodidesse, on vale arvata, et meid need andmed kuidagi ei puuduta.

Loe edasi ...