Mardi talu, Saaremaa, Mart Maastik, Eesti kauneim maakodu, konkurss Foto: Birgit Püve, Bgit Püve / Maakodu
Kaunite maakodude sisekujunduses on valgustid olnud täpselt oma kohal nagu täpp i-peal. Lisaks sellele, et need tagavad valgusvajaduse, on neil lambivarjudel ka oluline roll ruumi ilmestamisel.

Küllap on paljud olnud raskustes ruumiga sobiva valgusti leidmisel. Sama on tõdenud mitmed koduomanikud, keda Maakodu ajakirjanikud on külastanud ja kelle interjööridest fotosid avaldanud.

Uutes elamistes on lambivari (või paar) sageli just see viimane otsitav asi, enne kui sisekujundustöö saab lõpetatuks lugeda. Valgustimood, poes saadaval olevad lambivarjud, nende hinnaklass ja koduomanike soovid ei lähe alati kokku.

Kaunites kodudeski on selle õige leidmisega vaeva nähtud. Puudus, nagu võite selles galeriis olevatelt piltidelt näha, on edasiviiv jõud.

Mitmed pered on oma tubadesse ja köökidesse ise lambivarje leiutanud ja meisterdanud. Nende nutikus ja stiilitunnetus on järgimist väärt!

Foto: Sven Arbet
Pakume imetlemiseks ja inspiratsiooniallikaks kauneid maa- ja suvekodusid, mida Maakodu esitles oma veergudel kaks aastat tagasi.
Loe edasi...
Foto: Birgit Püve
Maakodu
kirjutas möödunud aastal lugusid mitmetest imeilusatest ja inspireerivatest maakodudest. Nii hoonetest kui aedadest.

Loe edasi ...