Keedupott Internet
Kuigi me elame kiiruse ajastul, kus kõike tehakse tormates, hakkavad paljud avastama aeglustuse võlusid. Selline meditatiivne ellusuhtumine on kasulik nii füüsilisele kui vaimsele tervisele ning lubab avastada paljut,millest me muidu, silmad pahupidi peas, mööda tormasime. Ja üks selliseid on aeglane söögivalmistamine.

Madalatemperatuurilist kokatehnikat tuntakse juba ammustest aegadest, näiteks Jaapanis on see üks neljast olulisest söögivalmistamise viisist. Teadusliku esmalähenemise tegi aga Rumfordi krahv Benjamin Thompson 1799. aastal, kui avastas, et ööseks kuivatuskappi jäetud liha oli hommikuks imepehmeks ja maitsvaks küpsenud. Kuid unustusse see tähelepanek jäi ning alles ligi paar sajandit hiljem uuris Oxfordi ülikooli professor Nicholas Kurt Thompsoni leidu, näidates, et sel juhtumil ei tõusnud temperatuur üle 70 °C.

Mooduse andis laiemasse kasutusse aga praktiline lahendus, mille loojaks oli Chicago Naxon Utilities Corporationi juht Irving Naxon, kes meenutas oma juudist vanaema jutte, kuidas tema ema valmistas Leedus traditsioonilist sabatirooga cholent’i. Juudi seadused keelavad sabatipäeval vaaritamise ning selleks pandi hautis juba eelmisel päeval madala temperatuuriga ahju, kus see siis üleöö tasakesi end küpsetas ja sabatipäeval sai pere lõunalauas imehea roaga maiustada.

Kui tahad seda ja teisi värske Maakodu lugusid lugeda paberkandjal, siis osta või telli ajakiri.

Telli Maakodu ja võida reis kahele!