Foto: IKEA
Rootsi kodusisustuskauplus IKEA avab enda esimese poe Lätis juba 30. augustil.

Pood asub Riia vahetus läheduses (Bikeru tänav 2, Dreilini, Stopini piirkond). 34,5 tuhande ruutmeetrisest poest saab ühtlasi suurim IKEA pood Baltikumis ning sellest leiavad külastajad enda kodu sisustamiseks üle 8000 erineva Rootsi disaintoote, mis on taskukohase hinnaga ja seega kättesaadavad paljudele.

„Täna hakkame lugema päevi esimese IKEA poe avamiseni Lätis ning teeme algust Läti kataloogide jagamisega kodudes Riias ja selle läheduses. Alates 30. augustist ootame juba külla esimesi külastajaid, kes soovivad saada osa Baltikumi suurimast IKEA poest. IKEA visiooniks on luua paremat igapäevaelu paljudele, pakkuda hästi disainitud, funktsionaalseid ja taskukohaseid kodusisustustooteid ja -lahendusi,“ lausus Inga Filipova, IKEA Läti poe juht.

Uue IKEA Riia poe suuruseks on 34,500 m2 ning see on ehitatud 10-hektarilisele maa-alale, mis asub 15-minutise autosõidu kaugusel Riia kesklinnast, Juglase ja Biķernieku tänavate ristmikul. IKEA Riia pood pakub üle 8000 Rootsi disaintoote kodu sisustamiseks, alates köökidest, elutoamööblist ja lastemööblist kuni söögiriistade ja dekoratiivtoodeteni.

IKEA poes asub ka restoran, bistroo ja Rootsi toidupood. IKEA restoranis on 450 istet ja seal pakutakse Rootsile omaseid roogasid, nagu lihapalle ja lõhet, koos kohalike roogadega. Bistroost leiab aga ikoonilised IKEA toidud, nagu hot dogid ja jäätise, mille tavahind on kõigest 0,30 €.

Pood on avatud iga päev kell 10.00-21.00 ning restoran on avatud 9.30-20.30.