Sini-valges köögis laua ääres on mõnus ilmaelust vestelda ning Maire tehtud kookide ja pirukatega maiustada. Foto: Sven Arbet
Saatuse keerdkäigud viisid kokku Maire Forseli ja Sander Sule, kes on koos loonud vanast talumajast hurmava, erksa vaimu ja käsitööhõnguga kodu.

Leisi Lapikoja looja, saatuse keerdkäikudes ettevõtlusblogi pidajaks ja menukaks kirjanikuks saanud sotsioloog Maire elab koos õpetajast kaasa Sandriga Saaremaal tolle vanaisa ehitatud talus. Mairest sai saareelanik pärast lahkuminekut, kui ta müüs Raplas maha oma kauniks remonditud maja. Pettumusest eemale ihates otsustas ta soetada endale Leisi kanti uue kodu.

“Siia kolides otsustasin, et ma ei taha enda kõrvale kunagi ühtegi meest ja elan elu lõpuni üksi,” tunnistab Maire. “Sisse seadsin end veebruaris. Kui aga kevad tuli ja õues valgeks läks, siis nägin: üle tee naabermajas elab üks vaba mees oma emaga.”

Kui naabrimehe nimi teatavaks sai ja ta selle internetiotsingusse pani, avanes Sandri pilt kohaliku koolipere õpetajate hulgas. “Vaatasin: see on ju nagu mingi Benny Hill!"