Adami talu. Foto: Hele-Mai Alamaa, Annela Samuel
Külalistemajana tegutsev Adami talu asub Lahemaa lummava looduse rüpes Põhja-Eesti väikeses rannakülas Vainupeal. Ühel pool kohisemas meri ja ürgmets, teisel pool käänuline Vainupea jõgi ja sõnajalaorg.

Sisekujunduse koha pealt on siinsetel perenaistel silma ja head stiilitunnetust.

Adami talu külalistemaja on äärmiselt helge ja kodune, siin on palju tekstiili, naturaalseid kangaid ja pehmeid trikotaažist vaipu.

Aknakardinad ei ole ühte värvi, vaid nimelt erinevad – linased ja eri tooni valged.

Külalistemaja magamistoas on vana voodi, mis on pärit tsaariaegsest Peterburist, aastast 1903. Männipuidust öökapid olid varem puidukarva, kuid need peitsiti voodiga sarnast tooni ja pandi uued nupud ette.

“Igasse tuppa lasin õmmelda linase voodipesu. Meil on kõik naturaalne: suletekid ja -padjad, linased ja puuvillased voodipesud jne. Ma pesen ise meie pesu ja kuivatan õues – tuule ja päikese käes. Värske pesu lõhnab vastupandamatult! Kuid voodipesu triikimine on ema pärusmaa, ta oskab seda eriti hästi,” muigab perenaine Eva-Maria.

Sisekujundamine, dekoreerimine ja kaunistamine on Eva-Maria kirg. Ta on detailideni põhjalik. Näiteks on Adami talus alati elavad lilled, olgu siis vaasis või potis.

Pikemalt ja põhjalikumalt saad Adami talust lugeda jaanuarikuu Maakodust, kas digiväljaandest või paberajakirjast, mille leiad ajakirjanduse müügilettidelt.