Tuuli ja Ott Jõesaare talu. Foto: Birgit Püve
"Teostan Kivi talus oma arusama sellest, kuidas üks talumaja ja kodu peaks välja nägema," ütleb Tuuli Jõesaar, kui koos abikaasa Otiga Maakodule oma kodu ukse avas.

“Kirg on mul nii nõude kui ka vanamööbli vastu. Aga nõusid on märksa lihtsam osta ja koju tassida kui kummutit lohistada. Mul pole mingit eelistust ega kindlat perioodi, mida koguda. Lihtsalt uued asjad mind nii väga ei huvita,” tunnistab Tuuli naerdes.

“Mulle meeldib eriti see n-ö jahimoment. Mulle ei meeldi minna peene valikuga antiigipoodi, kus kõik on ette ära tehtud, et siis sealt lihtsalt võtad midagi. Põnevam on leida midagi kirbukatelt, turgudelt või vanade varemeteks lagunenud talukohtade rämpsuhunnikust. See on mu hobi.”

Just niimoodi on Tuuli, vahel koos Otiga või sõpradega, tallu mööbli ise otsinud. Perele kuuluvat mööblit, peale ühe puhveti, mis asub elutoas, Kivi talus ju polnudki.

Mööblit pole palju ja need eri kohtadest kokku toodud esemed sobivad kõik selle maja ja inimestega. “Ma ei aja kodukujunduses taga ühte kindlat stiili. Minu maitse on eklektiline, aga kindlasti ei ole ma minimalismi pooldaja. Peamine on, et see meile endile meeldib.”

Pikemalt loe Tuuli ja Ott Jõesaare Kivi talust veebruarikuu Maakodust, kas digiväljaandest või paberkajakirjast, mille leiad ajakirjanduse müügilettidelt.