Foto: Sigrid Absalon
Sigrid ja Vaido Absaloni Tahkurannas asuv värviküllane kodu sulatas žürii südame ning Muuli talu võib uhkusega kanda tiitlit “Eesti kauneim maakodu 2016”.

Päike keset küla – nii ütlevad Reiu valla kohalikud elanikud Muuli talu kohta. Väliselt kullakarva ja seest siiruviiruline – koloriitne, modernsete lahendustega ja sõna otseses mõttes maaliline on see tore kodu Tahkurannas.

Sigrid ja tema pere armastavad värve. “Mulle meeldivad erksad ja tugevad värvid. Mu lemmikvärv on punane! Oma aedagi istutaksin rohkem punaseid õitsejaid, kuid kahjuks on neid vähevõitu,” ütleb ta.

Värvide pillerkaar jätkub ka Muuli talu tubades. Ühe toa kujundas Sigrid kodukontoriks ja mõistagi domineerib seal tema lemmikvärv – punane.

Punane värv ei puudu köögist ja elutoastki. Sigrid naerab, et kui mõni inimene ei suudaks sellises köögis vist hetkegi olla – tõuseb vererõhk ja kiireneb pulsisagedus –, siis nende perele meeldib see väga. “Kui köök paigaldati ja mees õhtul koju tuli, seisis ta hetkeks uksel ja ütles vaid “Ferrari!”,” naerab Sigrid.

Elutoas on läbivaks motiiviks punane moon, seda nii seinamaalingutel, tekstiilidel, aga isegi valgustitel ja vaasidel.

Vannitoas on dušialuseks punane paadikujuline vannike, seinas vesisinised kahhelplaadid ja nende vahel punane vuugitäide. Kajutiukse taha on peidetud tehnika- ja torusüsteemid.

Köögiaknast avaneb maaliline vaade aiale, mille taga kõrguvad sihvakad männid ja nende tüvede vahelt vilksatab omakorda meri.

Pikemalt saad värvirikkast ja imeilusa aiaga kodust Pärnumaal saad lugeda oktoobrikuu Maakodust – kas digivariandis SIIT või paberajakirjast, mille leiad ajakirjanduse müügilettidelt. Valik on sinu!