Terje Luige kodu. Foto: Sven Arbet
Veerand sajandit tagasi kolis Terje Luik Moskvast Eestisse ja hakkas koos poegadega renoveerima räämas Raba talu. Viimase 15 aasta jooksul on ta hakkama saanud hämmastava eneseteostusega. Alustades aianduse aabitsatõdedest, koolitas end aednikuks ja rajas imepärase, rohkesti tunnustust saanud aia.

Filmis “Vallatud kurvid” kaksik­õdesid Maretit ja Vaiket mänginud Terje Luik kadus aastateks eestlaste vaateväljast. Näitlejaks saada ta siiski ei ihanud. Kolis pärast abiellumist Moskvasse ja õppis esialgu õpetajaks, seejärel tollases Leningradis telerežissööriks. Sellest elukutsest oli unistanud juba koolipõlves. 17 aastat töötas ta Kesktelevisioonis laste- ja noortesaadete režissöörina.

Edu tiivustas ning lõpuks kasvas töökoormus nii suureks, et hakkas tervisele. Noorem poeg Martin oli teismeline, temale jäi napilt aega. Õnneks sundis vanem poeg Aleksander ehk Sass ema pidurit tõmbama.

“Ühtäkki tundsingi, et tahan koju,” meenutab Terje, “aga kodu Eestis enam polnud."

Sellest, kuidas Terje Luik Raplamaal Mahtra kandis vana talu leidis ja koos poegadega sellest imekauni kodu kujundas, loe pikemalt novembrikuu Maakodu digiväljandest või paberajakirjast.