Foto: Cream & Black Interior Design/Houzz.com
Väike, kaheksanurkse kujuga elamine asub Inglismaal Walesis ühes mahefarmis. Tegemist on loodussõbraliku ehitisega, mille rajamisel on soojustusena kasutatud lambavilla ja välisvooderdusena ebatsuugat.

"Elamispinda on hoones vaid 43 ruutmeetrit, kuid vaatamata sellele mahutab see kõike eluks vajalikku," selgitab Hannah Cockburn, kes töötas hoone juures sisekujundajana. "Oli paras väljakutse iga ruutsentimeeter ära kasutada, maja ebaharilik kuju tuli praktiliselt tööle panna."

Avatud ruumikasutusega majas on peaaegu kõik kohad kogu aeg nähtavad.

Vaated maja akendest õue on imelised, hoone sisekujundus täiendab neid. "Soovisime kujundada rahulikku ja lõõgastavat paika, mis ei võtaks ümbritsevalt looduselt midagi ära, vaid annaks juurde. Hoidsime hoone välimuse lihtsa, valisime rahulikud ja soojad värvitoonid," selgitab Cockburn.

Kohalik puutöömeister Steve Gates kasutas hoone juures ümbruskonnas kasvavatest puudest - ebatsuugast ja männist - saadud materjali. Köögikapid on meisterdatud vanadest tammepuust põrandalaudadest, mille vanuseks arvatakse olevat 400 aastat.

Maja köetakse puudega, olemas on ahi. Lisaks kasutakase põrandakütet, mille soojendamiseks vajalikku elektrit saadakse päikesepaneelidest ja tuuleturbiinist.

Soojustusena seinakonstruktsioonidesse paigaldatud lambavill hoiab maja talvel sooja ja suvel jaheda.

Selleks, et ära mahuksid ka sahver ja vannituba, tuli maja kaheksanurkset põhiplaani kahes suunas pisut venitada.

Sisustuses on palju n-ö teisel ringil olevaid, kuid uue otstarbe või kujunduse saanud materjale ja esemeid.

Kõik see kokku moodustab väga koduse atmosfääriga kodu.

Fotode sirvimiseks kliki nooltel paremal alumises nurgas.