Suveköök Namastes Sven Arbet
Suvi on täies hoos ja veedame üha rohkem hakkame aega õues. Suve juurde kuuluvad alati ka aiaeod ja grillimised ja endastmõistetavalt on selleks vaja õuekööki.

Õueköök moodustab elamu ja teiste kõrvalhoonetega ühe ansambli ja kena oleks, kui need moodustaksid arhitektuuriliselt ühtse terviku. Muhumaal Namaste turismitalu vana rehielamu on ehitatud paekivist, nii on ka õueköögi materjalina kasutatud paasi. Siinse õueköögi juurde kuulub pitsaahi ning taigna rullimiseks on töötasapind tehtud lihvitud graniidist.

Otse mere kaldale ehitatud õueköök vajab tuulte eest kaitset. Seetõttu on Manija saarel olev õueköök ehitatud nii, et see varjaks tuulte eest, kuid vaade merele oleks jätkuvalt avatud.
Õueköök Manijal
Sven Arbet

Arhitekt Peeter Loo kavandatud õueköögi ehitamisel lähtuti seisukohast, et tulevane hoone peaks võimalikult vähe sekkuma ümbritsevasse loodusesse, õuköök pidi saama maksimaalselt maastiku osaks.

Ka ehitades jälgisid tellijad, et suured masinad ei muudaks ega kahjustaks loodust, enamik töid tehti käsitsi. Samas saab seda loodust igast kandist nautida, sest vaated avanevad igasse külge.
Modernne suveköök
Sven Arbet