Foto: NYP/Esitlusmaterjal

8,5 miljoni dollari eest saab New Yorgis Manhattanil kena kinnisvara soetada. Näiteks 1500 ruutmeetrise seitsme magamistoaga korteri 5. avenüül vaatega Central Park'ile. Või 1000 ruutmeetri suuruse nelja magamistoaga ning maast laeni elutoaakendega elamise West Villages.

Kuid ruutmeetri, õigemini ruutsentimeetri hind on palju kõrgem täielikult möbleeritud ja kadestamisväärse "lisavarustusega" - muu hulgas kaminad, relvaruum ja veinikelder - 29-ruumilisel lossil, mille hinnaks on samuti 8,5 miljonit dollarit. Trikk on aga selles, et kõnealune "kinnisvara" on ainult 2,7 meetri kõrgune. Kuidas mahub sinna kogu see peen sisustus, tekib küsimus. Mahub, sest loss on miniatuurne.

Tegemist on Astolat Dollhouse Castle'i ehk nukumajaga. Ning loomulikult maailma kõige kallima nukumajaga, vahendab New York Post.

12. novembrist kuni 8. detsembrini näidatakse seda imekaunist majakest esimest korda avalikult, New Yorgis Columbus Circle'il.

Loss, mille ehitusaasta 1980, on seitsmekorruseline ning selles on 10 000 erinevat sisustuselementi, muu hulgas õlimaalid, peeglid, töökorras klaver, 5000 dollarit väärt lauanõude komplekt, kaminad ning isegi enam kui sada aastat vanad miniatuursed raamatud. Lossis on olemas elekter, vee- ja kanalisatsioonitorustik, samuti trepid, koridorid, raamatukogu, kelder ja muusikatuba.

Colorados elaval kunstnik Elaine Diehlil, kes on spetsialiseerunud ministuursete esemete valmistamisele, kulus selle imetlusväärse hoone disainimiseks ja ehitamiseks 13 aastat. Ta läks isegi nii kaugele, et värbas maja sisutamiseks meistrimehi - puuseppi, klaasipuhujaid, kullasepp - kõikjalt üle kogu maailma.

Fotosid Astolat Dollhouse Castle'ist saad vaadata SIIT.