Hipe Rohila kodune spaa. Foto: Mari Peterson
Hipe Rohila jättis maha oma Rakvere salongi ning pakub nüüd massaaži ja saunateraapiat Lahemaa ürgmetsade keskel asuvas kodutalus.

“Tahan, et inimene, kes minu juurde tuleb, saaks linnakärast eemale ja loodusesse hingama. Vaid nii unustab mõneks ajaks oma mobiiltelefoni ja käekoti,” teab ta.

Närtsinud ilmega linnavurlede turgutamiseks on Hipe kodus koopa- ja tünnisaun, aidas massaažituba ning selle teisel korrusel isegi külalistele puhkamiseks mõeldud kamber.

Massaažituba ümbritsevad tummised palkseinad, aga ka naise oma kätega tehtud kindakrohviga kaetud kaminatagune seinapind. Hea magusa lõhna annavad siin-seal kuivavad taimed ning nendega täiendatud, Hipe enda tehtud massaažiõlid ja meesegud.

Hubanes koopasaunas saab nahka koorida, mediteerida, hingata ehk igati puhastuda.

Uues suitsusaunas plaanib Hipe Rohila läbi viia saunateraapia kursusi, mis tuginevad ajaloolisele pärandile. “See on mõeldud tõelistele loodushingedele,” märgib Hipe.

Kõikjal, kuhu pilk taluhoovis ka rändab, näeb lopsakaid lilleampleid ja lilleseadeid. Lisaks säravad metsa taustal tugevad ja terved taluaia lilled.

Pikemalt saad metsade süles asuvatest turgutuskambritest lugeda novembrikuu Maakodust, kas digivariandist või paberkandjalt, mille leiad ajakirjanduse müügilettidelt.