Kodu süda on ikka köök. Pildil pereisa Henry (35), Maiken (30), Oliver (5) ja May Heleen (9). Foto: Urme Puntso
Rõõmsalt kollane maja, tuules mühisevad männid ning kaks vahvat majavalvurit – Delma ja Ramses – on selle kodu visiitkaart. Ning muidugi ka kunstniku- ja disainerihingega pereema kätetöö, mis väikese kodu eriliseks teeb.

Olete teretulnud meie väiksesse koju, ütleb pereema Maiken Meriste-Laun nii rõõmsalt, nagu oleks ta meid ammu oodanud. Meie tee kulgeb väikesesse Keava alevikku Raplamaal. Maikeni ja tema pere kodu asub vaiksel kõrvaltänaval.

Maiken ja tema abikaasa Henry kolisid pealinnast Raplamaale juba üheksa aastat tagasi, kui sündis tütar May Heleen. Poole sellest ajast elasid nad Raplas korteris, teise poole aga juba oma majas. Rapla kasuks langes liisk just seetõttu, et siin linnas elavad Maikeni isapoolsed sugulased. Ka pealinna on siit lühike tee.

Unistus oma majast

Juba korteris elades unistas Maiken oma majast. Ta uskus, et see unistus kindlasti täitub ja vaikselt hakkas maja “sisustama”. Ostis vanakraamipoodidest ja kaltsukatest mööblit, tekstiile, nõusid, korve, jms. Õrn ja romantiline maalähedane stiil, vana ja veidi kulunud ehk Shabby Chic, nagu seda nimetatakse, võlus juba toona Maikenit väga.