Skandinaaviapärane elutuba, kus hinnatakse käsitööd. Foto: Nele Vainu
Kaerepere kortermajja kolinud Nele Vainu sisustas oma perele heledates toonides ja käsitööga ehitud armsa kodu.

Üks selle kodu sisustamise mahukamaid ettevõtmisi oli heegeltöödega ehitud sein. Tõsi, neid noor perenaine ise ei heegeldanud. Kogu ta suguvõsa, sealhulgas Nele ise, ostis kaltsukates käies kokku kõik väikesed valged linikud. Sellise kollektsiooni saamiseks kulus ligi aasta. Unistuseseina ei olnud sugugi lihtne teha. “See oli paras peavalu! Teadsin algusest peale, et tulemus võib olla väga, väga ilus või omadega täielikult metsas!”

Kõige suuremat muret tegi linikutealune põhi. Nele käis mööda ehitusfirmasid ja palus, et keegi ehitaks tema jaoks seinasuuruse plaadi. Paraku öeldi talle ära. Viimaks tuli tal endal osta ehituspoest kõige õhemad plaadid. Need kinnitati omavahel ja katsid niimoodi peaaegu kogu elutoa põrandat. Neile omakorda tõmbas Nele kanga ja hakkas siis sellele pasjanssi laduma, ainult kaartide asemel olid heegeldatud linikud.

Kõik see kinnitus oma kohale PVA ja vee seguga. “Ma ei teadnud viimase minutini, kas lõpuks saan selle ka püsti tõsta. Mäletan, kuidas kuulasin hirmuga, kui seda püsti tõstsime, et äkki kuskil käib krõps,” tunnistab ta. “Kui tehtu viimaks seina sai, siis poetasin isegi pisara, sest see oli meeletu pingelangus.”

Pikemalt loe Nele ja Kunnari kodust ajakirjast Maakodu, kas digivariandist või paberajakirjast, mille leiad ajakirjanduse müügilettidelt.