Foto on illustratiivne. Foto: Muinsuskaitseamet
Suve lõpp tähistab aega, mil suvekodus pakitakse asjad kokku ja naastakse pikemaks perioodiks linnakoju. Ühtlasi tähendab see, et suvekodu jääb pikemalt valveta ja võib seetõttu muutuda lihtsaks saagiks murdvarastele.

If Kindlustuse viimase viie aasta kahjustatistika viitab sellele, et kõige sagedamini esineb suvekodudes murdvargusi oktoobrist aprillini ehk perioodil, kui suvilad on enamasti jäetud omapäi. Viimaste aastate suurim kahju, mis tekkis suvekodusse sissemurdmise käigus, on 15 650 eurot.

If Kindlustuse varakahjude grupijuhi Piret Jõhviku sõnul tasub hooaja lõppedes väärisesemed, elektroonika, hinnalisemad tööriistad ja ka alkohol suvekodust ära viia.

„Kvaliteetne lukk, signalisatsioon ja turvakaamerad aitavad suvekodu turvalisemaks muuta ja võivad segada varaste plaane. Siiski on kõige parem hea naaber, kes hoiab majal silma peal ja annab kiirelt teada nii kahtlasest tegevusest kui ka tekkinud kahjust,“ ütles Jõhvik.

Selleks, et muuta oma suvekodu kutsumata külalistele vähematraktiivseks, toome välja rea soovitusi, millele tasub enne suvehooaja lõpetamist tähelepanu pöörata:

Möödunud aastal teatati If Kindlustusele 215 kahjujuhtumist kokku 218 000 euro ulatuses, mis olid seotud murdvarguste või röövimistega eravaldustes, sealhulgas suvekodudes.