Foto: Shutterstock
Tänapäeval on peaaegu võimatu ette kujutada vannituba, kus ei ole käterätikuivatit. Nagu nimigi ütleb, sobib see seade rätikute ja väikese pesu kuivatamiseks. Lisaks kaitseb seade vannituba ülemäärase niiskuse ja rõskuse eest ja loob ruumis suurepärase mikrokliima.

Käterätikuivati erinevate elementide ühenduspunktides kasutage soovimatu korrosiooni vältimiseks teflontihendeid. Pidage meeles, et keskküttesüsteemiga käterätikuivati ei tööta kogu aasta vältel, vaid toimib ainult külma perioodi jooksul. Hüdroenergial töötavat varianti võib ühendada kasutamiseks igal aastaajal: selle jaoks tuleb see paigaldada ülemisele ja alumisele pistikupesale. Viimasel juhul on seadme võimsus oluliselt väiksem.

Kui te asendate maokujulise käterätikuivati redelikujulisega, valige seade koos külgmiste paigaldamispunktidega. Sellisel juhul on peamine näitaja paigalduskaugus: kui kuivati asendatakse ilma teisi komponente muutmata, mõõtke vahemaa väljalaskeavade vahel ja jätkake olemasoleva paigutusega.

Kui käterätikuivati torude läbimõõt ei vasta veetorude läbimõõdule, tuleb kasutada adaptereid. Oluline on meeles pidada, et adapterit ei saa kasutada kuivatis, mille läbimõõt on väiksem kui torude läbimõõt.

Sellisel juhul on soovitav teha paralleeltoru - nn hüppaja, mis aitab veelekke korral. Paralleeltoru lubab vee torustikust välja lülitada. Käterätikuivatile paralleeltoru paigaldamisel peab hüppaja toru olema ühe suuruse võrra väiksema diameetriga kui kuivati veevarustustoru läbimõõt.

Allikas: K-Rauta