Aastaid tagasi hakkasid Gülnara ja tema elukaaslane Heimar Tartes otsima suvemaja, mis poleks nende Tallinna-kodust liiga kaugel ja asuks mere lähedal. Harjumaal Valklas jäi Rannaniidu uusarenduses silma lihtne ühekordne majake. Ümberringi sahises heinamaa, mere pool kõrgus männimets.

“Olen Nõmme tüdruk ja männid võlusid mu kohe ära,” meenutab Gülnara üht meeldivatest momentidest, mis valiku  tegemisel otsustavaks said. Maja oli küll ilmetu tikutops, kuid küllap kujutasid tulevased omanikud juba siis vaimusilmas ette, kuidas seda saaks hubaseks tuunida.

Sama oli ka ümbrusega. “Sõbrad hurjutasid, et miks te ostate maja lageda põllu peale, aga mulle just meeldis, et arendaja polnud jõudnud aeda kujundada – nii saime alustada puhtalt lehelt ning teha kõike oma soovi järgi.”

Maja valmis 2007. Hoonele lisandus kolm terrassi, lahtine varjualune ehitati kinni garaažiks ning põhjapoolne ots sai juurde ruumika varjualuse. Ka sees sätiti ruumide asetus ümber, et oleks avaram ja mugavam. Igavast karbist oli saanud moodne ja hubane kodu.

Poolteist aastat kasutati maja suvilana. Kui perre võeti esimene koer, jäädi maale alaliselt elama.