Riisi loputamine Shutterstock
Ühed on veendunud, et riisi tuleb igal juhul põhjalikult loputada, teised aga ei viitsi seda kunagi teha. Kuidas tegelikult peaks käituma ja miks?

Praktiliselt kõik välismaised kokaraamatud ja valmistamisjuhendid riisi pakkidel soovitavad alustada toiduvalmistamist ühtmoodi: loputage riis põhjalikult külma jooksva vee all.

On kokkasid, kes seda eranditult ja alati ka teevad. Seda peamiselt mitte sellepärast, et riis oleks must või kuidagi kahjulikke lisaprodukte täis. Pigem on põhjus valmis riisi kvaliteedis. Loputatud riis ei kleepu klompideks kokku, on alati ahvatlev ja sõmer. Voolava vee all eemaldame riisiteradelt lahtise tärklise, mis on sinna kogunenud terade omavahelisel hõõrdumisel. See on ka riisi kokkukleepumise põhjuseks.

Loputamine ei tundu olevat oluline valmistades riisiputru või sushit, kuid võib muutuda määravaks pikema teraga riisisortide valmistamisel, mille atraktiivsus on otseselt seotud välimusega.

Enne keetmist soovitatakse meil alati loputada ka tatart ja hirssi. Kusjuures piisab ka vähesest, kuivainetelt valguv vesi ei pea olema täiesti selge. Märkimisväärse vahe saavutab ka juba kümne sekundi voolava vee ja segamisega.

NIPP: Mitmed perenaised soovitavad sotsiaalmeedias kasutada teraviljade loputusvett toa- või õuelillede kastmiseks. See pidavat need erakordselt kauniks muutma!