Perekond Vunki suvekodu Leesil. Foto: Birgit Püve
Sisustusajakirju vaadates tundub sageli, et ilusad kodud asuvad kusagil mujal, välismaal. Tegelikult on asjad teisiti või isegi vastupidi - ka Eestis on lõpmata hulk imekauneid maakodusid. Väike valik nendest teie ees.

Lopsakatest toalilledest piiratud ja aknaga vannituba on paljude unistus.
Hea tuju saab alguse vannitoast. Just selliseid pesuruume, kus hommikul pärast ärkamist või õhtuse une eel meeleolu paraneb, nüüd oma arhiivist esitlemegi.

Loe edasi...
Foto: Argo Ingver
Kui igapäevasest laudas ja põllul rühmamisest sai villand, otsustasid õde-venda Karin Sepp ja Tarmo Kokk oma peredega panna käima elamus- ja naudingutalu, kus töötamine akusid laeks.
Loe edasi ...
Siidrifarm Kose vallas Virla külas.
Foto: Sven Arbet
Vanast Virla küla pullilaudast pole enam haisugi järel. Lapsepõlves siin pudulojuseid kantseldanud turundusärimees puhus abilistega lagunenud hoonele elu sisse ja sellest sai pompoosne
Siidrifarm
.

Loe edasi ...
Foto: Birgit Püve
Riina ja Heikki Vunki maakodu ümbrit­seb põnevalt kujundatud astmeline ja lopsakate lille­peenardega maastik. Nende rõdult, kus pääsukesedki suvel kaks pesakonda üles kasvatavad, avaneb kaunis vaade merele.
Loe edasi ...
Foto: Birgit Püve
Rõõmsameelse perenaise
Monika Hale
ideedest pakatav suvekodu on unikaalne ja omanäoline. Tema ainulaad¬seid sisustusnippe kohtab kõikjal, kuhu vaatad.

Loe edasi ...
Foto: Rauno Volmar
Ajakirja Maakodu korraldatud konkursil "Eesti kauneim maakodu" pärjati kauneima suvekodu tiitliga Tarmo ja Anna-Maria Pihli suvekodu Lahemaal Hara lahe ääres.
Loe edasi ...
Lalli Tooma talu, Muhu saar, Jukka Turunen ja Liina Kahila
Foto: Sven Arbet
Lalli Tooma talu
on kaunima maakodu tiitli auga ära teeninud. Talu on tervik, seda nii hoonete kompleksi kui oma tegevuse ja mõttelaadi poolest.

Loe edasi ...
Koidu talu Pärnumaal.
Foto: Birgit Püve
Pärnumaal Matsirannas
Koidu talu
köögis istudes on maja päikest täis. Akna taga sillerdavad siniliiliad.

Loe edasi ...
Foto: Birgit Püve
Astroloog Tiinal Varatalul pole kunagi olnud eesmärki oma suvekodu, punast aita väliselt kauniks kõpitseda. See on ait ning jääb selleks ka edaspidi, nendib ta.
Loe edasi ...
Anne Kalinina kodu.
Foto: Karin Kaljuläte
Mitmekülgse
Anne Kalinina
kodus on enamik mööblist, rääkimata väiksematest ilu- ja tarbeesemetest, kõik tema käte puudutust tunda saanud. See kodu on üdini oma loomingulise perenaise nägu.

Loe edasi ...
Kikkamäe talu.
Foto: Birgit Püve
Rauno Schultsi ja Epp Leesiku suvekodu Võrumaal paneb ka kõige tuimemal tegelasel südame hardumusest põksuma. Väike armas elumaja, ait ja laudapealne – see koht on justkui loodud Eestimaa üürikese suve nautimiseks.

Loe edasi ...
Terrassist verandaks.
Foto: Inga Talvis, Jaago käsitöötalu
George Bernard Shaw`le omistatakse ütelus (vaba tõlge, ärgem norigem, eks!), et mõistlik mees kohaneb maailmaga enda ümber, ebamõistlik aga punnitab pidevalt, et kohandada maailma enda järgi. Tema järeldus: kogu progress sõltub ebamõistlikust mehest.

Loe edasi ...
Tiri-Jakobi talu.
Foto: Argo Ingver
„See siin on meie jaoks pigem hingeline laadimine, et jõuaks igapäevast tööd teha,“ ütleb Karin Sepp Võrumaal Lasva vallas asuvas Tiri-Jakobi talus, mis pälvis tänavusel talukonkursil parima alternatiivtalu tiitli. See talu on tuntud ka kui maamehe golfitalu.

Loe edasi ...