Talu ehivad uhked peenrad püsikute, ilupõõsaste, okaspuuvormide ja kividega. Maakodu
Riina ja Heikki Vunki maakodu ümbrit­seb põnevalt kujundatud astmeline ja lopsakate lille­peenardega maastik. Nende rõdult, kus pääsukesedki suvel kaks pesakonda üles kasvatavad, avaneb kaunis vaade merele.

Juminda poolsaarel asuv Teekalda talu, kus elavad Riina ja Heikki Vunk perega, on ehitatud kohta, kus varem pole maja olnud. Siiski on see paik perenaise jaoks tähendusrikas. “Minu lapsepõlv möödus Põhjarannikul, üles kasvasin Käsmus ning kui päris juurte juurde minna, siis mu vanaema elas siit üle lahe paistval Rammu saarel,” räägib Riina.

Maamaja otsides vaadati ja tutvuti kinnisvara­kuulutustega tähelepanelikult. Nii sõitsid nad ühel päeval Altja kanti, et vaadata ühte müügis olevat kohta. Tagasiteel seigeldi Riina lapsepõlvemaadel ja siis jäigi mereäärse tee ääres ning üsna tiheda võsatuka ees silma silt “Müüa!”. Mereäärne koht meeldis neile ning pikemalt kaalumata otsustati sellele krundile armas maakodu ja saun ehitada. Sobiv maja leiti Honka palkmajade pakkumiste hulgast, mille projekt sai pere jaoks sobivaks kohendatud. Kohe alguses muudeti suuremaks aknad, et mere lähedust nautida.

Ehitust planeerides sai ruttu selgeks, et elumaja ja sauna nad ühte liita ei soovi. “Need ei saa majas sees olla, sest – sauna ju minnakse!” täpsustab peremees. Kui elumaja valmis 2002. aastal, siis sauna sai sealt minna mitu aastat hiljem. “Eluhoone ehitamine võttis aega kõigest pool aastat – siis saime juba sisse kolida,” meenutab Heikki.