Rätsepa talu on seriaalis "Papad Mammad" vanaema Vaike ja vanaisa Volli ehk neid kehastavate Kaili Närepi ja Raivo E. Tamme kodu. Kes kõiki osi vaadanud, neile tuleb kindlasti selle elamise pilte vaadates paljugi tuttavat ette.

Tagasihoidlikku ja pikka maja tänavapoolsest küljest uudistades tundub, nagu me oleks aadressiga eksinud. Vaid valged aialipid näivad telerist nähtuga sarnanevat. Selle üle, kas oleme ikka õiges kohas, ei saa kaua juurelda. Haukudes tervitab meid musta-valgekirju koer. Tema tunneme ilmeksimatult ära – see on ju "Papad Mammade" kõige karvasem tegelane Muta, kelle pärisnimi on hoopis Ella.

Piret tuleb väravale vastu ning laseb meid aeda, mis telerist nähtud. Tuleb tahtmine piiluda, kas ja kus nurgas see kaamera parasjagu filmib.
Suure uhke rehemaja omanikuks saadi umbes viis aastat tagasi. Aga Piret on olnud Laulasmaast lummatud juba 25 aastat – ajast, mil sattus oma praeguse kodu naabruses asuvasse suvilasse külla.

Kui ta taas samasse kanti jõudis ja müügis olevat maja nägi, ei suutnud ta enam muust mõelda. "Kohe ei hakanud küll hammas peale, aga õnneks kõik lahenes meile soodsas suunas," meenutab ta.