Foto: Sven Arbet
Kodu sisustades seisame tihtipeale vannitoas nõutult - kumb valida, kas vann või dušikabiin? Valiku tegemisel peaks lähtuma mitte ainult hügieeniharjumustest, vaid ka ruumi suurusest, planeeringust, soovitud vannitoamööblist ning olmetehnikast.

Esitame mõlema variandi peamised eelised ja puudused, mis on abiks otsustamisel.

Valime vanni

Tihti on kuulda seisukohti, et vann kogub rohkem baktereid ning ei ole nii hügieeniline kui dušš. See võib olla tõsi vaid juhul, kui te ei puhasta vanni regulaarselt.

Valime duši

Millele peaks pöörama tähelepanu vannituba sisustades?

Esiteks peab vannituba olema praktiline - tarvis on jätta ruumi pesu kuivatamiseks, olmetehnikale, käterätikute ning hügieenivahendite kappidele nii, et neile oleks mugav juurde pääseda.

Kui vannituba on sageli tarvis kasutada kahel isikul või vannitada last sel ajal kui vannitoas on veel keegi, peab mõtlema mugava juurdepääsu üle. Oluline on jätta piisavalt ruumi kraanikausile, kuna väikese kraanikausi puhul pritsitakse vett lähedalasuvale mööblile, põrandale ja muudele esemetele.

Hoolimata soovist osta suurt ja mugavat massaažifunktsiooniga vanni, peate enne ostmist siiski veenduma, et see ei hõiva suuremat osa teie vannitoa pinnast. Vastasel juhul ei paku teie kaua unistatud ost rahuldust.

Allikas: K-Rauta