Lavastus Kristel Kirss ja Kadri Tramm Foto: Sven Arbet
Jahe ja pime aeg on justkui loodud küünlavalguse nautimiseks. Tassike kuuma teed, soe pleed ümber ja küünlavalgus teevad olemise hubaseks ning mõnusaks. Erivärvilised ja -kujulised küünlad on ka pilkupüüdev sisustuselement.
Küünalde valik kaubanduses võtab silme eest kirjuks. On pikki ja lühikesi, pallikujulisi, neljakandilisi tahukaid, mitme tahiga, eri tekstuuri ja lõhnaga küünlaid. Kui riiulite vahel seda õiget otsida, ei pruugi ostuotsus sugugi kergelt tulla. Millist küünalt eelistada, mis värvi ja millise kujuga? Mis ei tilguks põledes vaha ja ometi kestaks kaua?

Kaubamaja Kodumaailma teenindusosakonna juhi Aires Rühka sõnul annavad küünlad hea võimaluse luua koju valgusallikat ja värvidemängu. Tooni poolest sobivate küünalde rühmadesse sättimine annab kauni vaatepildi ka siis, kui küünlad ei põle.

“Hetkel on ostetavamad need küünlajalad, mis võimaldavad gruppe moodustada. Samas on võimalus laduda küünlad lihtsalt kandikule või siis viia terrassile, rõdule või maja ette kauni laternaga. Küünlajalast olenemata on soovitatav kasutada küünlateipi, mis hoiab küünalt kenasti kinni ning see ei kuku nii kergesti ümber,” ütleb Rühka. Küünalde gruppi panemiseks on tema sõnul ideaalsed suure valikuga Võhma ja Sia küünlad.