Foto: Karin Kaljuläte
Tiduvere küla Pärna talu suurte puude varjus on hiiglaslik veski. See Vigala jõe kõrgel kaldal asuv pukktuulik on tore näide leidlikkusest ja taaskasutusest, aga mitte ainult.

Pukktuuliku oma koduhoovi ehitanud Reemet Kasekamp räägib: “Siin ei ole tõesti kunagi varem veskit olnud. Neid on olnud Kivi-Vigalas ja Pärnumaal. Minul tuli mõte ehitada tuulik eelkõige selleks, et saaks maja kütta.”

Idee tuli leiutajavaimuga mehele tegelikult juba 80ndate lõpus ning märksa mastaapsemalt. Ehitamisele eelnes Tiduvere küla keskkonnaelu väärtustava arengukava kirjutamine, nõustajateks maaülikooli ja tehnikaülikooli targad mehed. Nii tutvus Reemet “tuulevanaks” kutsutud Vello Selgiga, kellest sai mõttekaaslane ja hea nõuandja. Tookord unistati mitme tuuleveski ehitamisest ja sellest, et tuul küla kasuks tööle panna. Idee jäi paraku toetuseta ja soiku.

Tuuleenergia rakendamismõtet Reemet siiski maha ei matnud, selle elustamine tuli peagi päevakorda, aga siis juba looduslikult kaunis kohas asuvas Pärna talus.