Kõnnu viinaköök - Katrin Valdre, Sven Saag. Foto: Sven Arbet
Maakodu on septembris läbinud mitu olulist muutust. Ajakiri on nüüdsest mahukam – senise 84 lehekülje asemel on neid tervelt 100. Veel parem uudis on, et Maakodu hind selle juures ei tõuse.

Küll aga tähendab suurem maht sisukamat ajakirja, alates septembrist üllatame oma lugejaid mitme uue rubriigiga.

Maakodu suvine lugejamäng “Enne ja pärast” sai Facebookis sedavõrd palju tagasisidet, et otsustasime selle rubriigi ka ajakirja tuua. Selle tegemisest saavad osa võtta kõik meie lugejad, saates meile fotod ja lühikirjelduse oma “enne ja pärast” projekti kohta. Parimad saavad väärt kingitused!

Maakodus hakkab ilmuma kuukalender. Meie esivanemad oskasid elada loodusega ühes rütmis, jälgides kuu liikumist taevavõlvil. Kuukalendrit koostab spetsiaalselt meie ajakirja jaoks astroloog Katrin Haiba.

Lisaks kuukalendrile leiate ajakirja vahelt ka aiakalendri, milles on ära toodud olulised tähtpäevad ja rohenäppudele nii vajalik Thuni kalender. Lisaks sellele saab aednik olla ilmavaatleja rollis, märkides kalendrisse sademed ja temperatuuri.
Foto: Maakodu

“Asjatundja vastab” on uus rubriik, kus oma ala spetsialistid vastavad lugejate saadetud küsimustele. Seekord on luubi all kurgi- ja maasikahaigused ning jorjenid.

“Kas teadsite” rubriigis kirjutavad meie aiatoimetajad üllatavatest avastustest või leidudest taimeriigis. “Märgatud aias” artiklite sarja koostab Jaan Mettik, kel on aastate jooksul isiklikku arhiivi kogunenud rohkelt fotosid huvitavatest leidudest maailma aianduskultuurides.

Ajakirjas hakkavad nüüdsest ilmuma ka loetumad veebiuudised, et oluline info jõuaks ka nendeni, kes virtuaalmaailmas iga päev ei viibi.

Maakodu pole mitte üksnes mahukam ja sisukam, vaid muutunud on ka ajakirja välimus. Maakodul on uus esikaane logo, uued kirjastiilid ja kujunduselemendid.