Tiri-Jakobi talus saab mängida maamehe golfi - Tarmo Kokk, Eliise-Mariin Sepp ja Karin Sepp Foto: Argo Ingver
Kui igapäevasest laudas ja põllul rühmamisest sai villand, otsustasid õde-venda Karin Sepp ja Tarmo Kokk oma peredega panna käima elamus- ja naudingutalu, kus töötamine akusid laeks.

Võrumaale Maamehe golfitallu sõites pöörab tee paksu metsa vahele, kus paljastub liivakivi. Aeg peatub ja meeled avanevad looduse märkamiseks.

“See siin on meie jaoks pigem hingeline laadimine, et jõuaks igapäevast tööd teha,” ütleb Karin. Muide, Tiri-Jakobi talu pälvis tänavusel talukonkursil parima alternatiivtalu tiitli.

Õe-venna – Karin Sepa ja Tarmo Koka pered peavad kokku 550 veist ja harivad tuhandet hektarit maad. Tiri-Jakobi on koht, kus saab teha midagi igapäevasest põllumajandusrutiinist erinevat. Talukoht koos räämas majaga omandati 20 aastat tagasi metsamaa ostuga. Lüpsilauda saamiseks võeti talukoha tagatisel laen. Mullu sai laen makstud ja ka enamik lehmi ära müüdud. “Eelmine minister soovitas ka ju – piima on ülearu, tulebki vähem piima toota,” seletab Tarmo muigvel sui selle kohta, miks asendati piimakari lihaloomade vastu. “See talu sai siin tehtud selleks, et lehmadele vaheldust saada, ja ega meie vallas ei olnudki turismitalu,” lisab mees.

“See ei ole nii väga turismitalu, kui pigem meeleolu- ja naudingutalu,” täiendab Karin oma venda.