Foto: Sven Arbet
Magamistuba on köögi järel kodus teine ülioluline ruum, kus me veedame suurema aja ööpäevast. Kui teie suhtesse tekivad mõrad või te ei tunne end väljapuhanuna, tasub põhjuseid otsida eeskätt magamistoast.
Milline võiks olla feng shui mõistes ideaalne magamistuba? Milliste reeglite vastu ei tohi magamistoas eksida? Feng shui põhimõtetest ja turvalise magamistoa põhitõdedest räägib feng shui spetsialist ja koolitaja Siret Seeder.

“Kõige enam probleeme on magamistubadega, sest inimestevahelised suhted on otseselt seotud just selle toaga,” nendib Seeder. “Magamistoast saavad alguse kolm väga tähtsat asja: suhted, tervis ja enesehinnang. Kui teil on probleeme suhetega, partneriga või tööstress, tasub põhjuseid otsida kodust, eeskätt magamistoast,” ütleb ta.

Köök on kodu süda. Kuna kaasaegne köök on tänu oma avatusele muutunud väga yang’iks, on inimese tasakaalustamise ja laadimise eesmärgil eriti tähtis just yin-energiast kantud magamistuba. Spetsialistide hinnangul on tänapäeva magamistubade häda selles, et need on liiga yang’id. See mõjutab inimeste energeetikat ja närvisüsteemi, teeb rahutuks ning stressile vastuvõtlikuks. Mida teha, et magamistuba oleks turvaline ja harmooniline paik?